NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

da li sam senilna ili ...

Upravo sam odgledala slagalicu na RTS u i saznala da je glavnu ulogu u filmu R. Vadima " Barbarela " igrala B.B ane kao sto sam ja " mislila" Dzejn Fonda.Ljudi ko je ovde senilan?

7 za
0 protiv
seneka
2011-02-15
???

Definitivno -  Barbarela je Džejn  Fonda, omakla im  se  greščica!

4 za
0 protiv
bajkoljubac
2011-02-15
???

Zaista sitnica desetak bodova ali da je to prvi put ne bih reagovala .Imala sam slicno iskustvo i kao takmicar i kao gledalac i pitam se dokle ? Zar je tesko priznati gresku?

Ovde moram da odam priznanje Supervizoru .Kada god sam reagovala  na neku gresku bila je vrlo brzo ispravljena. Verovatno sam razmazen takmicar!

6 za
0 protiv
seneka
2011-02-15
???

seneka napisa...

Ovde moram da odam priznanje Supervizoru .Kada god sam reagovala  na neku gresku bila je vrlo brzo ispravljena. Verovatno sam razmazen takmicar!

I pored nekih drugih velikih mana supervizora, za ovo moram i ja da odam priznanje.

P.S. Ne vidim ja tu nista razmazeno kod tebe

0 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-02-15
???

Kada sam rekla " razmazen" mislila sam na korektnost i azurnost organizatora . Jer greske koje se ne isprave na vreme  imaju teze posledice od onih nacinjenih pa ispravljenih u nekom kracem roku. Mozda ovo pitanje nije primer ,ali slagalica ima i edukativni karakter  i ako kazemo da je godinama prati siroki auditorijum  onda bi morali urednici da se zamisle  na ovakvim "sitnicama" koje su bitne.Ocigledno da se i  kriterijum dosta spustio kada vam dva takmicara skupe po 50 poena u toku cele emisije. O tome pricam , sta mogu mladi takmicari da nauce kada od 100 mogucih bodova takmicari ne osvoje ni 10 u igri " ko zna zna" tj. od mogucih 10 pitanja ne da tacan odgovor ni na jedno ili da pogresan odgovor! Ovaj kviz bi trebalo da bude " mentalna gimnastika " i  pomalo  obrazovna igra za nase mlade koji  malo prostora i vremena ostavljaju za svoje obrazovanje i napredovanje jer je zivot  kod nas uglavnom materijalizovan. A duhovna kultura sta sa njom ? Nisam  imala nameru da moralisem ali nedostaju mi kvizovi znanja gde se  moglo i dokazati i nauciti.

4 za
0 protiv
seneka
2011-02-15
???

Мислим да сваки квиз  захтева тачност, проверене податке и образовну, уз забавну функцију, тако да  тражити исправку грешке никад не може бити погрешно. Штета што се на правим квизовима не исправе, ипак се емисије снимају и могуће је уочити грешку или прихватити  сугестију.

2 za
0 protiv
bajkoljubac
2011-02-15
???

Slazem se u potpunosti i drago mi je sto tako mislis.Mozda ce ovaj nas razgovor pokrenuti neke ljude da razmisle i ucine nesto da bi kviz bio ono sto si rekao da treba da bude , zabavno obrazovna emisija sa proverenim i tacnim podacima, jer samo tako se opravdava njegova obrazovna funkcija

1 za
0 protiv
seneka
2011-02-15
???

И ја сам некад  давно, мислим 2000-е, учествовала на ''правој''  ''Слагалици'', без  Милке  Цанић  и  са  хаотичним  редитељем  Марковићем, и било  је  врло  гадно  изборити  се  за  право  или  праведно  решење, а  не  признати  одговор  противника  који  нема  везе, али  њему  се  ''баш  слаже'' (посебно  у  игри  СЛАГАЛИЦА). Игра  се  прекидала  по  сто  пута, подаци  се  проверавали, али  није, чини  ми  се,  било  овако  крупних  превида, иако  није  било  супервизора, ни  монитора  на  столу  већ  метрима  удаљени  од  такмичарског  стола  па  смо  сви  на  екрану  изгледали  зрикаво, зурећи  у  страну. Зато  је  супервизорска  реч  данас  пресудна! Али  и  из  грешака  се  нешто  научи!

3 za
1 protiv
bajkoljubac
2011-02-16
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0110 sec.

Copyright © 2024